Bangkok havalimanında sahte bomba ihbarı

Hindistan’ın Delhi şehrinden kalkan Air India'ya ait uçak, Tayland'ın başkenti Bangkok’a indiği sırada sahte bomba ihbarı üzerine boşaltılarak açık bir alana çekildi. Yolcuların indirilmesi sırasında ise 42 kişinin yaralandığı belirtildi.

701

Hindistan’ın Delhi şehrinden kalkan Air India’ya ait uçak, Tayland’ın başkenti Bangkok’a indiği sırada sahte bomba ihbarı üzerine boşaltılarak açık bir alana çekildi. Yolcuların indirilmesi sırasında ise 42 kişinin yaralandığı belirtildi.

Air India’ya ait 332 uçuş numaralı 231 yolcu ve 10 kabin görevlisini taşıyan uçak, Delhi’den havalanarak Bangkok’a indi. Başkentteki Suvarnabhumi Havalimanı’na dün akşam yerel saatle 19.10’da iniş yaptığı sırada, yetkililere gelen bir bomba ihbarı üzerine uçak boşaltıldı ve açık alana çekildi. Yapılan arama sonrası ise uçakta, herhangi bomba ya da tehdit unsuru oluşturabilecek bir malzemeye rastlanmadı. 

Öte yandan, uçak içerisindeki yolculardan 42’sinin iniş anında hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Bir yolcu ise kalp rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırıldı.

Tayland’ın en büyük uluslararası havalimanı Suvarnabhumi’yi yılda yaklaşık 50 milyon yolcu kullanıyor.