Tayland'da Türk Lirası Bozdurma Hakkında
Türk vatandaşlarının yeni gözde tatil noktalarından biri haline gelen Tayland ziyaretinizde, para bozdurmani işlemini nasıl yaparım diye düşününler için bu yazımızın yararlı olacağını düşünüyoruz.

Tayland'da Türk Lirası Bozdurma Hakkında


Türk vatandaşlarının yeni gözde tatil noktalarından biri haline gelen Tayland ziyaretinizde, para bozdurma işlemini nasıl yaparım diye düşününler için bu yazımızın yararlı olacağını düşünüyoruz. 

Tayland ziyaretinizde bir çok turist yanlarında dolar ile gelmekteler, Türkiye'den çıkış öncesinde ellerindeki TL'yi dolara daha sonra doları ise Thai Bahtına çeviriyor, daha sonra ellerinde kalan Thai Bahtlarini Türkiye'de kullanamayacakları için onları tekrardan dolara daha sonra Türkiye'ye vardıklarında TL'ye çeviriyorlar.
 
Bütün cevirmelerden para kaybı yaşanmakta, bu sorunu çözmenin yollarından bir kaçı ise, TR'de paralarınızı hesabınızda tutup burda ATM üzerinden ortalama harciyacaginiz parayı çekmek, her para çekme işleminde 150 baht işlem ücreti kesilmekte. Diğer bir yöntem ise buraya TL ile gelmek. SuperRich ve SuperRich Thailand ismindeki iki büyük döviz şirketinden TL'yi yerel para olan Thai Baht'a çevirebilirsiniz, en detay hesaplamaları yaptığınızda TL getirmenin daha hesaplı olduğunu göreceksiniz. 
 
 Aşağıdaki iki firma ismi benzer durumda ama ikiside farklı şirketler.
 
 SuperRich websitesi
 SuperRich Thailand websitesi


Tarih: 01.06.2018 16:42