Helal Dünyası Bangkok’da Buluştu

Tayland’in başkenti Bangkok’daki Tayland Helal Meclisi 2017 (Thailand Halal Assembly 2017)’e bin’den fazla delege katıldı.

674

Tayland’in başkenti Bangkok’daki Tayland Helal Meclisi 2017 (Thailand Halal Assembly 2017)’e bin’den fazla delege katıldı.

Açılış konuşmasını CICOT Sekreteri Pol.Maj.Gen. Surin Palarae tarafından gerçekleştirildi.
 
Helal Bilim Merkezi (HSC), Chulalongkorn Üniversitesi, Tayland Merkez İslam Konseyi, Tayland Helal Standartları Enstitüsü ve Helal Kalkınma Konseyi tarafından Tayland Helal Meclisi 2017 organize edildi.
  
Tayland Helal Bilim Merkezi Kurucusu Prof. Dr. Winai Dahlan, bu fuar Tayland’in hızlı büyüyen helal pazarındaki rolünü bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Tayland’daki müslümanların dünya’daki müslüman toplumuyla ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve iş bağlantıların kurulması için iyi bir fırsat olacağını söyledi.
  
Programa İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Genel Sekreteri İhsan Övüt’de katıldı. T.C. Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün’de programa katıldı.
  
Yerli ve yabancı 200 şirketin katıldığı fuar’da Helal konulu konferanslar, yeni teknolojiler, helal konusunda son gelişmeler hakkında paylaşımlar yapıldı.
  
Tayland Turizm Otoritesi (TAT) tarafından akıllı telefonlar için hazırlanan müslüman turistlerin ülkedeki helal restorantlarin, camilerin ve bir çok konuda müslümanlara yardımcı olan ‘Thailand Müslim Friendly Destination’ tanıtılmıştı.