Mahsur kalan Tay çocukların hikayesi film oluyor

Tayland'da 12 çocuk ve antrenörlerinin iki haftayı aşkın süre mahsur kaldıktan sonra mucizevi bir operasyonla kurtarılışının yankıları sürüyor. Kurtarma ekibindeki dalgıçlar bir törenle kahraman gibi karşılandı, Tayland halkı da sevinç içinde. Bir haber de Holywood'dan geldi. Bütün dünyayı etkileyen bu olayın filmi yapılacak.

769

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörlerinin iki haftayı aşkın süre mahsur kaldıktan sonra mucizevi bir operasyonla kurtarılışının yankıları sürüyor. Kurtarma ekibindeki dalgıçlar bir törenle kahraman gibi karşılandı, Tayland halkı da sevinç içinde. Bir haber de Holywood’dan geldi. Bütün dünyayı etkileyen bu olayın filmi yapılacak.

Tay dalgıçlar için tören yapıldı
Mağarada mahsur 12 çocuk ve antrenörlerini tehlikelerle dolu bir operasyonu başarıyla tamamlayıp tarih yazdılar. Tayland halkı onları kahraman gibi karşıladı.
Görevin ne denli riskli olduğu dalgıçlardan birinin hayatını kaybetmesiyle gün yüzüne çıkmıştı. Ancak onlar morallerini bozmadan, kararlılıkla devam ettiler. Çocukları evlerine kavuşturdular. Tedavisi süren çocuklar ve antrenörlerinin durumu iyi.

Çocukların hikayesi film oluyor 
Operasyonda yalnız Tayland’dan değil, İngiltere, Avustralya ve Amerika’dan … 
Haberin devamı için tıklayınız…