Bugun...


Majesteleri Kral Bhumibol Adulyadej'in Kraliyet Kremasyon töreni 25-29 Ekim 2017'de düzenlenecek.
Majesteleri Kral Bhumibol Adulyadej'in Kraliyet Kremasyon töreni 25-29 Ekim 2017'de düzenlenecek. 26 Ekim Perşembe günü kraliyet kremasyon günü olacak ve bu gün halkın eski krala son kez hürmetlerini sunmalarına imkan vermek için kabine tarafından resmi tatil olarak ilan edildi. Kraliyet Kremasyon işlemi beş gün sürecek.

Majesteleri Kral Bhumibol Adulyadej'in Kraliyet Kremasyon töreni 25-29 Ekim 2017'de düzenlenecek.
+ -

Majesteleri Kral Bhumibol Adulyadej'in Kraliyet Kremasyon töreni 25-29 Ekim 2017'de düzenlenecek. 26 Ekim Perşembe günü kraliyet kremasyon günü olacak ve bu gün halkın eski krala son kez hürmetlerini sunmalarına imkan vermek için kabine tarafından resmi tatil olarak ilan edildi. Kraliyet Kremasyon işlemi beş gün sürecek.

İlk gün 25 Ekim'de saat 17:30'da kraliyet urnasının Sanam Luang tören alanındaki Kraliyet Kremasyon törenine götürülmesi için hazırlık mahiyetinde bir saygı töreni düzenlenecek. Bu tören Büyük Saray'daki Dusit Maha Prasat Taht Salonu'nda gerçekleşecek.

İkinci gün olan 26 Ekim'de kraliyet urnası saat 7:00'de Kraliyet Kremasyonu törenine götürülmek için Dusit Maha Prasat Taht Salonu'ndan alınacak. Kraliyet Kremasyonu Töreni 17:30 - 22:00 saatleri arasında Kraliyet Krematoryum'unda gerçekleşecek. Asıl kremasyon işlemi ise saat 22:00'de yapılacak.

Majesteleri Kral Bhumibol’e son defa saygı gösterip veda etmek ve resmi yas döneminin bittiğini belirtmek için düzenlenen törenler kon maskeli tiyatrosu, kukla gösterisi ve orkestralar gibi halka açık gösterileri de kapsıyor. Bu etkinlikler Kraliyet Kremasyon Günü olan 26 Ekim 2017 günü akşam saat 6:00’da başlayıp ertesi gün sabah 6:00’ya kadar devam edecek.

Kraliyet emanetlerini alma işlemi ise üçüncü gün olan 27 Ekim günü sabah saat 8:00’de Kraliyet Krematoryumu’nda gerçekleşecek.

Dördüncü gün olan 28 Ekim günü saat 17:30’da Dusit Maha Prasat Taht Salonu’nda kraliyet emanetleri için saygı töreni yapılacak.

Beşinci gün yani 29 Ekim günü saat 10:30’da Dusit Maha Prasat Taht Salonu’ndan kraliyet emanetleri alınacak ve Chkakri Maha Prasat Taht Salonu’ndaki Kutsal Mekanı’na konulacak. Aynı gün saat 17:30 da ise kraliyet külleri Wat Ratchabophit ve Wat Bovoranives isimli tapınaklara konulacak.

Kraliyet Kremasyon Töreni’nden sonra, 1-10 Kasım tarihleri arasında 30 gün boyunca Sanam Luang’da standlar açılacak ve insanlar tören hakkında daha fazlasını öğrenebilecek. Bu etkinlikte Kraliyet Krematoryumu ve ilgili yapılarla alakalı sanatsal ve kültürel bir içerik sunulacak.

Kraliyet Kremasyon töreni canlandırma

The Royal Cremation of His Majesty King Bhumibol Adulyadej is scheduled for 25-29 October 2017.

Thursday, 26 October, will be the royal cremation day, and it has been declared a public holiday by the Cabinet to allow the people to take part in paying a final tribute to His Majesty the late King.

The process of the Royal Cremation will last five days. On the first day, 25 October, a royal merit-making ceremony will be held at 17.30 hr, in preparation for moving the royal urn to the Royal Crematorium at Sanam Luang ceremonial ground. It will take place at Dusit Maha Prasat Throne Hall in the Grand Palace. On the second day, 26 October, the royal urn will be moved from Dusit Maha Prasat Throne Hall to the Royal Crematorium at 07.00 hr.

The Royal Cremation Ceremony will take place between 17.30 hr and 22.00 hr at the Royal Crematorium. The actual cremation is scheduled for 22.00 hr. Festivities to pay a final tribute and farewell to the His Majesty King Bhumibol and to mark the ending of an official mourning period include public performances, such as the khon masked drama, puppet shows, and orchestras. They will start at 6:00 p.m. on the Royal Cremation Day, 26 October 2017, and run through 6:00 a.m. on the following day.

The collection of royal relics will take place on the third day, 27 October at 08.00 hr, at the Royal Crematorium. On the fourth day, 28 October at 17.30 hr, a merit-making ceremony will be held for the royal relics at Dusit Maha Prasat Throne Hall. On the fifth day, 29 October at 10.30 hr, the royal relics will be moved from Dusit Maha Prasat Throne Hall to be enshrined in the Heavenly Abode in Chakri Maha Prasat Throne Hall. Later, on the same day, at 17.30 hr, the royal ashes will be enshrined at two temples, namely Wat Ratchabophit and Wat Bovoranives.

After the Royal Cremation Ceremony, an exhibition will be held at Sanam Luang for 30 days, from 1 to 30 November, where people will be able to learn more about the ceremony. The exhibition will feature arts and culture regarding the Royal Crematorium and related structures.
Kaynak: www.kingrama9.net

Bu haber 1213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI