Red Bull veliahtı için tutuklama emri

Tayland firması olan Red Bull'un ortaklarından birinin veliahtı Vorayuth Yoovidhya hakkında bir polis memuruna arabasıyla çarpıp kaçtığı suçlamasıyla tutuklama emri çıkarıldı.

235

Tayland firması olan Red Bull’un ortaklarından birinin veliahtı Vorayuth Yoovidhya hakkında bir polis memuruna arabasıyla çarpıp kaçtığı suçlamasıyla tutuklama emri çıkarıldı.

Polis sözcüsü Krisana Pattanacharoen, tarafından yapılan açıklamada 2012 yılında motosikleti ile devriye gezen bir polis memura lüks arabası ile çarptıktan sonra kaçan Vorayuth için tutuklama emri çıkartıldığını belirtti.

Vorayuth’a “çarpıp kaçma” ve “adam öldürme” suçlamalarının yöneltildiğini dile getiren Pattanacharoen, emniyetin dün tutuklanma emri çıkarılması talebinin mahkeme tarafından onaylandığını kaydetti.

Ailesinin malvarlığı 20 milyar dolar olarak hesaplanan Vorayuth’un nerede olduğunun bilinmediğine işaret eden Pattanacharoen, “Vorayuth, hakkında tutuklanma emri çıkarılan diğer kişilerle aynı muameleyi görecek.” ifadesini kullandı.

Ulusal Polis Şefi General Chaktip Chaijinda da gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tayland’da ayağını bastığı yerde tutuklanacak.” dedi.

 Vorayuth, haksız muamele gördüğü ve yurt dışındaki görevleri gerekçesiyle savcılara ifade vermeyi reddetti.