Ana Sayfa GÜNDEM TAT: Bangkok’da Songkran Nerede Kutlanicak?

TAT: Bangkok’da Songkran Nerede Kutlanicak?

Su festivali (Songkran) olarak bilinen bu festival'de benim üzerimde telefon vardı, aman beni islatmayin gibi bir secenegiz yok.

642

Su festivali (Songkran) olarak bilinen bu festival’de benim üzerimde telefon vardı, aman beni islatmayin gibi bir secenegiz yok.

Tayland’da düzenlenen su festivali (Songkran) için Tayland Turizm Otoritesi (TAT) her yıl olduğu gibi bu yılda, ülkenin değişik noktalarında festival için çalışmalarını yapmakta.

Su festivali (Songkran) olarak bilinen bu festival’de benim üzerimde telefon vardı, aman beni islatmayin gibi bir secenegiz yok.

8 – 13 Nisan tarihlerinde Tayland sokaklarında geziyorsaniz her an islanmaya hazır olmalısınız. Taylandhaber olarak sizlere tavsiyemiz, en yakın bir marketten su tabancası alıp bu güzelliğe katilmaniz.

Her Nisan ayının 8’i ile 13’ü arasını ‘Songkran’ adıyla su bayramı olarak kutlandığı Tayland’da bu beş gün boyunca savaş yaşanıyor. Fakat bu eğlenceli savaşta tabancalara mermi yerine su konuluyor, el bombaları yerine su taşları, zırhlı personel taşıyıcılar yerine arabalar ve minibüsler, mekanize birlikler yerine pikaplar kullanılıyor. İşin en güzel yani ise kan yerine su dökülüyor.

Sıcaklığın 37-38 derecelere ulaştığı, nemin yüzde 90’larda seyrettiği, güneşin kavurduğu yaz mevsiminin en sıcak günlerine tekabül eden festivalden hiç kimse şikayet etmiyor, hatta herkes serinlemenin güzel bir yolu olarak gördüğünden memnun oluyor.

8-13 Nisan tarihleri arasında su festivali (Songkran) katılmak isteyenleri TAT, Bangkok’da bulunan Benjasiri Park’daki kutlamalara devam ediyor.

Bu yıl Bangkok’daki kutlamaların merkezi olarak seçilen Benjasiri Park‘da saat 12:00’de basliyacak olan kutlamalar saat 22:00’ye kadar devam edicek. Bu başka yerlerde kutlanmicak anlamına gelmemekte, Silom caddesi ve Khao San Road gibi önemli yerlerde bu sene geçen seneki gibi çılgın partiler yerine sade birbirleri su atma gibi kutlanicak

8-13 Nisan arasında Benjasiri Park’da gerceklesicek olan Songkran kutlamalarında Tayland kültürünü yakından tanıma imkânınız olucak.