Tayland bombacısı: Çantayı bıraktıktan sonra Türkiye’ye gidecektim

Bangkok bombacı, bombayı birakirsam beni Türkiye'ye göndereceklerini söylediler dedi avukatına.

413

Bangkok bombacı, bombayı birakirsam beni Türkiye’ye göndereceklerini söylediler dedi avukatına.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta gerçekleşen bombalı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş 100’den fazla kişide yaralanmıştı.

Bombalama olayından sonra tüm medya’da üzerinde bulunan sahte Türk pasaportlarindan dolayı Türk vatandaşı olduğu söylenen Bilal Mohammad veya diğer adı ile Adem Karadağ’linin avukatı Choochart Kanphai geçen hafta yaptığı açıklamada kendisinin Çin Uygurlarından olduğunu söyledi.

Dün zanlının avukatı Choochart Kanphai müvekkili ile görüşmesi sonrası başına yaptığı açıklamada kendisi ile ingilizce konuştuklarını belirtti ve Abdullah Abdurrahman adlı başka bir kişiden 16 Ağustos tarihinde emri aldığını ve daha sonra kendisini Malezya üzerinden Türkiye’ye götüreceğini söylediğini belirtti.

Zanlı’nin olaydan sonra gittiği odasında televizyon olmadığından dolayı olayın ne kadar büyük bir zarar verdiğini görmediğini ve daha sonra olayın fotoğraflarını gördüğünde pişmanlık hissettiğini belirtti.

Zanlı Cin’den Tayland’a daha sonra Malezya üzerinden Türkiye’ye gitmeyi hedeflediğini söyledi. Türkiye’de ailesi ve akrabalarının olduğunu belirtti.

Avukat hâlâ patlamanın arkasındaki nedeni bilmediğini söyledi. Müvekkilinin tapınağı amaçlanan hedef neden alındığını Abdullah’a sormuş olduğunu ama kendisinden bir cevap alamadigni belirtti.

Avukat zanlı ile iki hafta sonra tekrardan görüşeceğini bu iki hafta zarfında Turkiye’deki ailesi ile iletişime geçmeye çalışacağını belirtti.