Tayland Büyükelçisi “Çeşitliliğe Dayanan Birlik” konulu Sempozyuma Başkanlık Etti

25 Ekim 2014 tarihinde, Ankara’nın Tayland Büyükelçisi Sayın Ekselansları Tharit Charungvat, “Çeşitliliğe Dayanan Birlik” konulu Tayland Büyükelçiliği ve Türkiye’de bulunan Taylandlı Öğrenciler Derneği TSAT tarafından, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 25 - 26 Ekim 2014 tarihlerinde organize edilen sempozyuma başkanlık etti.

469

25 Ekim 2014 tarihinde, Ankara’nın Tayland Büyükelçisi Sayın Ekselansları Tharit Charungvat, “Çeşitliliğe Dayanan Birlik” konulu Tayland Büyükelçiliği ve Türkiye’de bulunan Taylandlı Öğrenciler Derneği TSAT tarafından, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 25 – 26 Ekim 2014 tarihlerinde organize edilen sempozyuma başkanlık etti.

Türkiye’de eğitim gören Taylandlı öğrencilere yönelik yaptığı açılış konuşmasında, Sayın Büyükelçi, onlara buradaki zamanlarını ufuklarını genişletmek, deneyim ve bilgi kazanmak ve bu yetilerini ülkelerine döndükleri zaman en faydalı şekilde kullanmaları anlamında öğütlerde bulundu. Büyükelçi Charungvat, öğrencilere Türkiye’de eğitim gördükleri zamanlarda dinamik olmayı öğütledi ve Büyükelçilik’le beraber TSAT’ın hazırlamış olduğu etkinliklere katılmalarını istedi. Bu çeşit etkinlikler öğrencilerin kendi aralarında ki birliği güçlendirerek, Büyükelçilik ve TSAT arasında bir bağ kurmalarını sağlayacaktır.

“Çeşitliliğe Dayanan Birlik” konulu 2 gün süren bu seminerde; Türkiye’de eğitim gören Taylandlı öğrenciler akademik bir ortamda biraraya gelerek çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu, eski ve yeni öğrenciler tecrübelerini paylaştı, Türkiye’de yaşama ve öğrenci hayatına dair kendi fikirlerini açıklama imkanı buldular. Akademik görüşmeler ise Songkhla Üniversitesi, Patani Kampüsü, Siyaset Bilimi Fakültesi eğitmeni ve aynı zamanda Sakarya Üniversitesi doktora öğrencisi Sayın Ekkarin  Tuansiri ve İstanbul Üniversitesi’nde doktora yapmakta olan Sayın Yasemin Satar tarafından yönetildi. Seminere katılan öğrenciler aynı zamanda Ankara’nın önemli yerlerini de gezme ve görme imkanı buldular.