Tayland Kralı Kral Bhumibol Adulyadej’in 31 Aralık 1976’da geleneksel Yeni Yıl konuşması

Tayland Kralı Kral Bhumibol Adulyadej’in 31 Aralık 1976’da geleneksel Yeni Yıl konuşması

503

ML Chatrichalerm tarafından hazırlanan 9 dakikalık Kraliyet Marşı videosuna Türkçe altyazı çalışması bitirildi. Türkçe altyazı eklenen video ile birlikte Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’in felsefesi hakkında bilgi sahip olabilecekler.

14 Kasım 2016’da Tayland Televizyon Kurumu, tüm sinemalardaki film seanslarından önce gösterilmek üzere Tayland Kraliyet Marşı’na ait bir klip yayınlamıştı. Dokuz dakikalık video, önceki Kral Bhumibol Adulyadej’in 31 Aralık 1976’da geleneksel Yeni Yıl konuşması olarak yaptığı bir konuşma ile başlıyor.

‘Bu bağlamda, hedeflerimizi gerçekleştirmek için birlikte çalışma adına ortak bir anlayış ve bir şansımız var. Bu yolda engeller ve zorluklar olsa da, samimiyetle birbirimizle işbirliği yaptığımız sürece bunları aşabiliriz.’

​Bu klip, bu yıl 22 Ekim’de Sanam Luang’da toplu olarak marşın söylenmesini gösteren bir videoyu içeriyor ve film yönetmeni ML Chatrichalerm ‘Mui’ Yukol tarafından çekilip hazırlanmış. Bu klipte, S.P. Somtow şefliğinde Siam Filarmoni Orkestrası tarafından icra edilen müzik kullanılmış.