Tayland’a meteor düştü iddiası

Tayland'a dün akşam saatlerinde meteor düştüğü iddia edildi. Cismin düşerken gökyüzünde alev topuna dönmesi ise birçok araç kamerasından an be an kaydedildi.

736

Tayland’a dün akşam saatlerinde meteor düştüğü iddia edildi. Cismin düşerken gökyüzünde alev topuna dönmesi ise birçok araç kamerasından an be an kaydedildi.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 20.56 sıralarında, büyük bir cismin gökyüzünden dünyaya düştüğü gözlemlendi. Saniyeler içersinde gökyüzü bir anda aydınlandı ve karardı.

Tayland Ulusal Astronomik Araştırma Enstitüsü yaptığı açıklamada dün akşam meydana gelen olayın bir meteor düşmesi yada kayan yıldız olduğuna inandıklarını belirttiler.

Tayland 7 eylül tarihinde sabah trafiğin en yoğun olduğu saatlerde atmosferden geçerken adeta alev topu haline dönüşen cisim binlerce kişi tarafından görülmüştü.

Sabah trafiğin en yoğun olduğu saatlerde atmosferden geçerken adeta alev topu haline dönüşen cisim binlerce kişi tarafından görülürken, birçok araç kamerası da olayı kaydetti. Cismin gökyüzünde kısa süreli görülmesinden sonra yeryüzüne düşme sesinin ise duyulmadığı ifade edildi.