Tayland’da iniş yapan uçağın motoruna kuş çarptı

Tayland’ın başkenti Bangkok’tan havalanan Air Asia'nin yolcu uçağı, Nakhon Si Thammarat Havalimanı'na inişe geçtiği sırada, kuş çarpması sonucu büyük bir tehlike atlattı. Güvenli bir şekilde iniş yapan uçaktaki yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

292

Tayland’ın başkenti Bangkok’tan havalanan Air Asia’nin yolcu uçağı, Nakhon Si Thammarat Havalimanı’na inişe geçtiği sırada, kuş çarpması sonucu büyük bir tehlike atlattı. Güvenli bir şekilde iniş yapan uçaktaki yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Güvenli bir şekilde iniş yapan uçaktaki yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.Tayland’ın başkenti Bangkok’tan havalanan Air Asia’nin yolcu uçağı, Nakhon Si Thammarat Havalimanı’na inişe geçtiği sırada, kuş çarpması sonucu büyük bir tehlike atlattı. Güvenli bir şekilde iniş yapan uçaktaki yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

FD 3188 sefer sayılı yolcu uçağı, Don Mueang Havalimanı’ndan 175 yolcusuyla sabah saatlerinde havalandı. Nakhon Si Thammarat Havaalanı’na inişi sırasında ise uçağın sol motoruna kuş çarptı. Hasar görmesine rağmen uçak güvenli bir şekilde iniş yapmayı başardı.

Bu sırada havaalanında sağlık ve itfaiye ekipleri hazır bulundu.Yolcuların indirilmesinden sonra uçak bakıma alındı. Sağlık problemi yaşamayan yolcular, Don Mueang havalimanına doğru giden başka bir uçak ile 4 saat gecikmeli olarak gönderildi.