Tayland’da insan ticareti operasyonu

Milletler Cemiyeti tarafından 1926 yılında kabul edilen sözleşmeyle tüm dünyada yasaklanan kölelik bazı ülkelerde halen devam ediyor. Bangladeş'teki evlerinden kaçırılarak Tayland'a köle olarak çalıştırılmak için getirilen 53 kişi polis operasyonuyla kurtarıldı.

410

Milletler Cemiyeti tarafından 1926 yılında kabul edilen sözleşmeyle tüm dünyada yasaklanan kölelik bazı ülkelerde halen devam ediyor. Bangladeş’teki evlerinden kaçırılarak Tayland’a köle olarak çalıştırılmak için getirilen 53 kişi polis operasyonuyla kurtarıldı.

Bangladeş’teki evlerinden kaçırılarak Tayland’a köle olarak çalıştırılmak için getirilen 53 kişi polis operasyonuyla kurtarıldı. Çoğunluğunu Myanmar’dan Bangladeş’e göç eden Rohingya Müslümanlarının oluşturduğu insan ticareti kurbanları arasında Bangladeş vatandaşlarının da bulunduğu bildirildi.

Tayland polisinin ülkenin güneyindeki Takua Pa limanında düzenlediği operasyonda ülkeye köle olarak çalışmak üzere getirilen 53 kişi kurtarıldı.

Tayland ve Malezya’da köle olarak çalıştırılmak amacıyla Bangladeş’in güneyindeki liman kentlerinden Cox Pazar’daki evlerinden kaçırılanların sayısının 312’yi bulduğu belirtilen haberde, kaçırılanlar arasında Bangladeş vatandaşlarının da olduğu kaydedildi.

Polisin olayla ilgili olarak iki Taylandlıyı gözaltına aldığı, gemide bulunduğu öğrenilen diğer 257 kişiye ne olduğu konusunda henüz bilgi edinilemediği ifade edildi.