Tayland’da korkunç olay: Kızını öldürüp videosunu Facebook’ta yayınladı

Tayland'daki korkunç olay pazartesi günü gerçekleşti. CNN International'ın haberine göre Taylandlı bir adam 11 aylık kızını öldürdüğü 2 videoyu Facebook'taki sayfasına yükledi.

531

Tayland’daki korkunç olay pazartesi günü gerçekleşti. CNN International’ın haberine göre Taylandlı bir adam 11 aylık kızını öldürdüğü 2 videoyu Facebook’taki sayfasına yükledi.

Phuket’te yaşanan olayda, katil Wuttisan Wongtalay’ın kendi sosyal medya hesabında yayınladığı videolar, 24 saat boyunca yayında kaldı. Polis sözcüsü Kissana Phathanacharoen, bir cinayet videosunun sosyal medyada paylaşımının Tayland’da ilk vaka olduğunu söyledi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre kızını öldüren adam daha sonra kendi hayatına da son verdi. Talihsiz bebeğin cenaze törenine annesi ve yakınları katılırken Facebook’un sözcüsü olayla ilgili yaptığı açıklamada “Bu korkunç bir olay. Kalplerimiz kurbanın ailesiyle birlikte. Facebook’ta bu tür eylemlere kesinlikle yer yok” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de bir adam kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra yol kenarındaki 74 yaşındaki bir kişiyi durdurarak öldürmüş, katil zanlısı silahını ateşleme anını videoya çekip Facebook’a yüklemişti.