Tayland’da Yılbaşı Gecesi Havai Fişek Gösterisi Olucak mı?

Tayland'da yılbaşı gösterileri ve yapılacak kutlamalar hakkında yetkililer tarafından bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

464

Tayland’da yılbaşı gösterileri ve yapılacak kutlamalar hakkında yetkililer tarafından bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

​Başbakan Yardımcısı Tanasak Patimapragorn ve Turizm ve Spor Bakanı Kobkarn Wattanavrangkul tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında bu seneki yeni yıl kutlamalarının isminin ‘Candlelight of Siam’ olarak açıklandı.

Özellikle Sanam Luang ve etrafında yaklaşık 100,000 kişinin ellerinde mumlar ile yeni yıl’a hayatını kaybeden Kral’a saygı göstererek girmesi beklendiği açıklandı. Bu yıl ülkede yeni yıla yakılan mumlar ile birlikte dualar ile girileceği belirtildi. Kutlamalarda 89 saniyelik Krala saygı duruşunda bulunulacağı belirtildi.

Central World ve Asiatque alışveriş merkezleri sosyal medyalarından paylasiklari bilgilerde her yıl görkemli havai fişek gösterilerinin yapilmiyacagi ( ufak seviyede göstermelik havai fişeklerin kullanılabileceği ) belirttiler.
Kısacası 31 aralık akşamı eğlence, kutlama, şarkı hepsi aynı coşku ile devam ederken, geri sayım sonrası görkemli havai fişek gösterilerinin yapilmicagi belirtildi.

Nereye Gidebilirim?

Central World Alışveriş Merkezi 
Central World Alışveriş merkezi yıllardır, yeni yıl kutlamalarının odak noktası olmuş bir yerdir, her sene olduğu gibi bu senede bir çok ünlü sanatçı şarkıları ile yeni yıl kutlamalarına katılacaklar.

Sanam Luang Parkı 
Sanam Luang Parkı bilindiği üzere Kraliyet sarayı önünde yer almaktadır, burada yapılacak olan resmi törenlere tüm devlet yetkililerin katinilmasi bekleniyor. Halka açık olan kutlamalarda Kral’a saygı gösterilmesi sonrası 100,000 kişi tarafından yakılan mumlar tutularak Kral’a saygı birkez daha gösterilmiş olucak.

Asoke, Phrom Phong BTS ve Asiatque Gece Pazarı 
​Yılbaşı akşamı gidilebilinecek binlerce yer ama bazı bölgelerde kurulan sahneler ve gösteriler olayı biraz daha heyecanlı kılıyor, onlardan bazıları ise Asoke caddesi, Phrom Phong metro istasyonu etrafı ve Asiatque Gece Pazarı.