Tayland’daki Türkler sandık başına gitti

Yurtdışı seçmen kütüğüne göre Tayland'da yaşayan Türk vatandaşları, 1 Kasım Genel Seçimleri kapsamında Bangkok Büyükelçiliği'nde oy kullanmaya başladı.

677

Yurtdışı seçmen kütüğüne göre Tayland’da yaşayan Türk vatandaşları, 1 Kasım Genel Seçimleri kapsamında Bangkok Büyükelçiliği’nde oy kullanmaya başladı.

Vatandaşlar, 26. Dönem Milletvekili Seçimleri için oy kullanmak üzere sabahın erken saatlerinden itibaren büyükelçiliğe geldi. Oy kullanma işlemi yerel saatle 09.00’da başladı. 1A No’lu sandıkta başlayan işlemler, yerel saatle 21.00’e kadar devam edecek.

Tayland polisi, ülkenin değişik şehirlerinden gelen Türk vatandaşları için büyükelçilik çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Oy kullandıktan sonra Tayland Haber’e konuşan Emine isimli bayan, “İnşallah hayırlara vesile olur ve ülkemize huzur ve barış getirir.” dileğinde bulundu.

Oy kullanmanın önemine değinen Bekir isimli Türk vatandaşı ise ailesi ile birlikte 617 kilometrelik yoldan geldiklerini belirtti. Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemi bugün sona erecek.

Gümrüklerdeki oy verme işlemi 1 Kasım’a kadar devam edecek.