Tayland’ın en zengini Türkiye’de otel açmak istiyor

Tayland'ın en zengini Chirahivat Ailesi turizme geliyor. Central Group, Türkiye'de otel yatırımı yapacak.

433

Tayland’ın en zengini Chirahivat Ailesi turizme geliyor. Central Group, Türkiye’de otel yatırımı yapacak.

Tayland’ın en zengin ailesi. 12.7 milyar dolarlık servetiyle ülkenin en zengin ailesi olan Chirahivat ailesine ait Bangkok merkezli Central Group, Türkiye’de otel açmak istiyor. Alışveriş merkezleriyle öne çıkan Central Group, 2015 için 1.14 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Şirketin bin 800 odayı barındıran 9 yeni otel hedefi olduğunu açıklayan Central Group CEO’su Tos Chirathivat, Tayland dışında Türkiye, Vietnam ve Endonezya adalarında otel açmak istediklerini kaydetti.
 

66 BİN ÇALIŞANI VAR

Güneydoğu Asya ülkeleri Vietnam, Endonezya,i Malezya’da şirket alacağını duyuran Tos Chirathivat, “Belki 40 milyar baht bütçe ayırabiliriz. Bunun yüzde 80’i yeni alışveriş merkezi ve satın almalara gidecek” dedi. 1947’de kurulan Central Görüp’un 66 bin çalışanı bulunuyor. Tayland’ın en büyük şirketlerinden olan Central Görüp’un İtalya, Danimarka, Çin, Malezya gibi ülkelerde de tesisleri var.

3 ÜLKEDE 20 OTELİ VAR

Central Group’un 16’sı Tayland’da olmak üzere Sri Lanka, Vietnam ve Maldivler’de 20 oteli var. En önemli oteli ise Taylad’ın en yüksek 5’inci kulesine de ev sahipliği yapan Centara Grand at Central World Hotel. 2008’de kapıları açan otelin 57 kattan oluşuyor. Otelin yüksekliği ise 235 metre.Asyalı turizmcilerin ilgisi özellikle İstanbul ve Bodrum’a yoğunlaştı. Hong Konglu Shangri- La ve Singapurlu Raffles İstanbul’da Çinli Mandarin ve Singapurlu Aman, Bodrum’da otel açmıştı.