Tayland’lı Genç Bilimciler Izmir’de

Tayland'lı Genç Bilim İnsanları Projeleriyle Türkiye'de Yarışıyor.

579

Tayland’lı Genç Bilim İnsanları Projeleriyle Türkiye’de Yarışıyor.

Uluslararası Genç Bilim İnsanları Konferansı Kuşadası Pine Bay Otle’de düzenlenen törenle başladı. Fizik , Matematik , Bilgisayar Bilimleri , Çevre Bilimi ve Yaşam Bilimleri Dallarında gerçekleşecek yarışmada Afiş Sergisi (Poster Dalı)’da yer alıyor.

20 Ülke 111 Proje
20 Ülke, 111 Proje, 263 Katılımcı 25 Nisan 2015 tarihine kadar Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı, İzmir Üniversitesi ve İzmir Özel Fatih Koleji’nin ev sahipliğinde yarışacak. Her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen bu önemli yarışmaya dünyanın dört bir yanından genç beyinler katılıyor.

Program YoğunBelaraus, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Gürcistan, Almanya, Macaristan, Endonezya, İran, Litvanya, Makedonya, Malezya, Hollanda, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tayland, Türkiye ve Ukrayna’ndan yarışmalarla seçilerek gelen “Genç Bilim İnsanları” seçkin Jüri önünde hafta boyunca ter dökecek ve projelerini anlatacak. Öğrenciler yarışmadan kalan zamanlarda ise bir çok gezi ve aktiviteye katılacak. İzmir ve çevresindeki tarihi ve turistik yerleri gezecek kültürümüzü yakından tanıyacak. Yabancı konuklar ayrıca İzmir Özel Fatih Koleji’ndeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterilerini de izleyecek.

Kuşadası’ndaki açılış törenine ICYS Kurucu Başkanı Dr. Zsuzsa Rajkovits, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuaşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Doğanata, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, akademisyenler, davetliler, yarışmacı ülkelerin öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Daha fazla bilgi için: http://www.izmir.edu.tr/icys2015/