Çinli hırsızın vücudundan 6 karatlık elmas çıktı

Tayland'in başkenti Bangkok'da 56.'sı düzenlenen Bangkok Mücevher ve Takı Fuarında, Çin vatandaşı iki kişi 6 karatlık elmas çaldı.

459

Tayland’in başkenti Bangkok’da 56.’sı düzenlenen Bangkok Mücevher ve Takı Fuarında, Çin vatandaşı iki kişi 6 karatlık elmas çaldı.

Tayland’in başkenti Bangkok’da devam eden ve 56.’sı düzenlenen Bangkok Mücevher ve Takı Fuarı’nda yer alan bir mücevher dükkanına müşteri olarak gelen iki Çinli müşteri elmasları inceledikten sonra dükkan’dan ayrıldı. 

Dükkan’da bulunan satış elemanı tezgaha geri koymak üzereyken, 6 karatlık elmasın gerçek olmadığını anladı. Hemen güvenlik yetkililerine durumu bildiren dükkan sahibi, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi ve Çinli bir bayan ve bir erkeğin elmaslara baktıktan sonra gerçeği ile sahtesini yer değiştirerek, piyasa değer 277bin dolar olan 6 karatlık elması çaldıklarını gördü. 

Ülkeyi terk etmek için Suvarnabhumi uluslararası havalimanına giden iki Çinli, güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Çantaları ve tüm eşyaları aranan şüphelilerin üzerinden birşey bulamayan yetkililer, x-ray’den geçirmek zorunda kaldı. 

Bayan hırsızın vücudunda tespit edilen elmas için doktor önce ilaç tedavisi kullandı, ilaç tedavisi karşılık vermeyince bugün gerçekleştirilen 12 dakikalık operasyon sonucu elmas bayanın vücudundan çıkartıldı. İki çin vatandaşın hırsızlık suçlamasından mahkemeye sevk edildiği belirtildi.