Prayut Chan-ocha, Davutoğlu ile Görüştü

Birleşmiş Milletler 70. Genel Kurulu çalışmaları kapsamında New York'ta bulunan Başbakan Prayut Chan-ocha, Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldi.

467

Birleşmiş Milletler 70. Genel Kurulu çalışmaları kapsamında New York’ta bulunan Başbakan Prayut Chan-ocha, Başbakan Davutoğlu ile bir araya geldi.

Davutoğlu, Tayland başbakanı ile yaptığı görüşmede, Bangkok’ta 17 Ağustos’ta gerçekleşen bombalı saldırı nedeniyle taziyelerini iletti. Terörün her türüne karşı mücadelede tüm ülkelerle olduğunu gibi Tayland ile de işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Bu konuda Tayland basınına yansıyan Türkiye’ye dair birtakım iddiaların iki ülke makamları arasındaki mevcut işbirliği kanallarından bilgi verildiği takdirde araştırılacağını söyledi.Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha, Türk hükümetinin gösterdiği dayanışma nedeniyle teşekkür etti. Tayland basınına yansıyan asılsız iddialar ve olumsuz haberleri kendisinin de asla tasvip etmediğini söyledi.

Türkiye ile başta ekonomi, eğitim, savunma sanayi, turizm ve yatırımlar olmak üzere her alanda işbirliğinin derinleştirilmesini arzuladıklarını vurguladı.