Tayland ve Rusya’nın ticaret hacmi arttı

Rusya Ticaret Bakanı Denis Manturov, 2014'ün 10 ayında Rusya ve Tayland'ın arasındaki karşılıklı ticaret hacminin %14 oranında artarak 3,3 milyar dolara çıktığını bildirdi.

571

Rusya Ticaret Bakanı Denis Manturov, 2014’ün 10 ayında Rusya ve Tayland’ın arasındaki karşılıklı ticaret hacminin %14 oranında artarak 3,3 milyar dolara çıktığını bildirdi.

Taylandlı mevkidaşı Çakramon Fasukvaniçay ile biraraya gelen Manturov, “Ticari dengede Tayland’dan Rusya’ya gönderilen mekanik ve elektronik ürünler önemli rol oynuyor. Taylandlı üreticilere fabrikalarını bizim endüstri parklarımızda kurmalarını teklif ediyoruz” dedi.

Taylandlı partnerleri eczacılık alanında daha aktif işbirliğine çağıran Bakan, “Biz Rus ürünleri göndermek dışında Tayland’da ortak işletmeler açmak istiyoruz. Rusya ve Tayland’ın ticari ilişkilerinin dinamik bir şekilde gelişmesini ümit ediyorum” diye konuştu.

Rusya Ticaret Bakanı Manturov, Tayland Bakanlar Kurulu ile ikili işbirliğinin genişletilmesini görüşmek için Bangkok’a gitti. Toplantıda Tayland’ın Rus pazarındaki gıda ürünleri yelpazesinin genişletilmesi ve Rus havacılık tekniklerinin gönderilmesi konuları masaya yatırılacak.