TAYLAND’DA OTEL YATIRIMLARI ARTIYOR

Önümüzdeki 10 yıl içinde otellerde konaklayan yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 17 artması beklenen Tayland'da halen proje aşamasında kaç otel yatırımı bulunuyor?

743

Önümüzdeki 10 yıl içinde otellerde konaklayan yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 17 artması beklenen Tayland’da halen proje aşamasında kaç otel yatırımı bulunuyor?

Son yıllarda Avrupa pazarlarında önemli turizm destinasyonlarından biri haline gelen Uzakdoğu’nun turizm ülkelerinden Tayland’da otel yatırımları da hızla sürüyor. Almanya merkezli otel yatırımları araştırma kuruluşu Tophotelprojects verilerine göre, ülkede halen devam eden 74 yeni otel yatırım projesi ile 15 bin 200’ün üzerinde oda hizmete girecek.

Uluslararası zincir otel gruplarının da yatırım yaptığı Tayland’ın Puket destinasyonunda ABD merkezli uluslararası zincir oteller grubu Intercontinental’in 454 odalı devam eden bir yatırımı bulunuyor. 2019’da tamamlanması planlanan bu yatırım dışında Intercontinantal’in Puket’de 19 oteli daha bulunuyor.

Tayland’daki büyük ölçekli bir diğer otel yatırımı da Grandhotel’in başkent Bangkok’daki 569 odalı yatırımı Eastin Grand Payathai. Grup, 2019 yılında açılacak bu yatırım dışında yine başkentte Grande Centre Point Hotel adı altında 442 odalı bir iş otelini de 2016 sonunda hizmete açmaya hazırlanıyor. Ülkede toplam yüzde 3 artış yaşanan yabancı otel müşteri sayısının önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 17 artması bekleniyor.

Tayland, yabancı otel ziyaretçilerinin büyük bir bölümünü Çin’den alıyor. Ülkeye gelen toplam yabancı otel ziyaretçilerinin yüzde 25’lik bölümü Çinli ziyaretçilerden oluşuyor.