Tayland’da “Unutursam Fısılda” izleyicilerle buluştu

Tayland'in başkenti Bangkok'ta River City Bangkok, RCB Film Kulübü ve Türkiye Cumhuriyeti Bangkok Büyükelçiliği tarafından organize edilen "Unutursam Fısılda" filminin gösterimi gerçekleştirildi.

588

Tayland’in başkenti Bangkok’ta River City Bangkok, RCB Film Kulübü ve Türkiye Cumhuriyeti Bangkok Büyükelçiliği tarafından organize edilen “Unutursam Fısılda” filminin gösterimi gerçekleştirildi.

Film’in gösterimine Büyükelçi Evren Dağdelen Akgün başta olmak üzere 70’den fazla film sever katıldı. Izleyiciler arasında Portekiz Büyükelçisi Francisco Vaz Patto ve Şili Büyükelçisi Christian Rehren’de katıldı. 

Misafirlere film öncesi Türk mutfağının önde gelen yemekleri sıralandı.

 Çağan Irmak’dan Yeni Film “Unutursam Fısılda”
 Filmin başrollerinde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bursin ve Gözde Cığacı yer alıyor. Hümeyra ve Işıl Yücesoy’un iki kız kardeşin orta yaşlarını canlandırdığı filmde, Farah Zeynep Abdullah, Hümeyra’nin gençliğini canlandırıyor. 

Dram ağırlıklı filmin konusu özetle şöyle: 
“Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve ‘aykırı’ kız kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadır. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur.

Edebiyata meraklı Hanife, kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir.” 

https://web.facebook.com/RiverCityBangkok/posts/1118761321587170