Tayland’dan Türkiye’de olduğu düşünülen bombacı şüphelisine davet

Tayland'dan Türkiye'de olduğu düşünülen bombacı şüphelisine davet Tayland’daki patlama şüphelisinin Türkiye'de olduğu iddaları üzerine, eğer kendisinin ülkeye gelmek isterse büyükelçiliğe başvurması halinde Tayland'da gelebileceği belirtildi.

358

Tayland’dan Türkiye’de olduğu düşünülen bombacı şüphelisine davet Tayland’daki patlama şüphelisinin Türkiye’de olduğu iddaları üzerine, eğer kendisinin ülkeye gelmek isterse büyükelçiliğe başvurması halinde Tayland’da gelebileceği belirtildi.

Polis şefi Somyot Poompunmuang dün yaptığı açıklamada, Tayland’daki patlamanın şüphelisi olarak aranan ve Türkiye olduğu düşünülen Wanna Suansan adlı bayan Tay vatandaşın, Turkiye’deki Tayland Büyükelçiliğine başvurması takdirde, kendisine ücretsiz bilet verileceğini belirtti. Tayland polisi bayan Wanna’yi odasında bomba mazemesi bulundurmak suçundan aramakta ve bu kişinin Bangkok’taki patlamayı gerçekleştirenler ile bağlantısı olduğu düşünülüyor.

Bayan Wanna, şuan bomba ile alakalı şüphelilerden sadece 7 kişiden biri.

Bangkok’ta turistlerin ilgi odağı olan Erawan Tapınağı yakınındaki bombalı saldırıda, 20 kişi hayatını kaybetmiş, 100’den fazla kişi de yaralanmıştı.