Tayland’ın Şaşırtıcı Kareleri Alsancak’ta

448

Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, İzmir Uluslararası Fotoğraf Günleri kapsamında açılan “Şaşırtıcı Tayland (Amazing Thailand)” sergisine 31 Ekim’e kadar ev sahipliği yapacak.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü işbirliğinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Fotoğraf Günleri kapsamında düzenlenen 22 sergiden biri olan “Şaşırtıcı Tayland” sergisi Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Alsancak’taki kültür merkezinin sanat galerisinde görücüye çıkan sergide Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir ve İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Selim Bonfil’in objektifinden yansıyan 39 fotoğraf karesi yer alıyor.

TAYLAND’IN ŞAŞIRTAN ANLARI
Fotoğraf tutkunları ve meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği sergi açılışında söz alan Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, desteklerinden ötürü Konak Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür ederek, “Tayland’ın bizi şaşırtan anlarını yansıtan, dini ritüellerini, çocuklarını, boyun eğmemek için boyunlarına halka takan kadınları anlatan, renkli halkının bize gülümseyerek baktığı fotoğraflardan oluşan böyle bir sergide bizi sizinle buluşturan başta Konak Belediyesi olmak üzere tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Selim Bonfil de açılışta yaptığı konuşmasında fotoğraf serüveniyle ilgili anılarını izleyiciyle paylaştı.

31 EKİM’E KADAR ZİYARETE AÇIK
İFOD ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü işbirliği ile düzenlenen 3’üncü İzmir Uluslararası Fotoğraf Günleri’nde bu yıl 14 farklı ülkeden 80 sanatçı ve akademisyenin yer alıyor. İzmir Uluslararası Fotoğraf Günleri kapsamında Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılan sergi, 31 Ekim tarihine kadar ziyarete açık olacak