Tayland’li bayan kendisini hükümet binasında yaktı

Tayland'da Sangvean Raksaphet adlı kadın Tidarat Theparak adlı başka bir kadından arsasını teminat olarak göstererek borç almıştı. Borcunu vaktinde ödeyemeyen Raksaphet borcunun tekrar düzene konulmasını istedi, ancak bu sefer karşı taraf çok fahiş bir ücret talep etti.

570

Tayland’da Sangvean Raksaphet adlı kadın Tidarat Theparak adlı başka bir kadından arsasını teminat olarak göstererek borç almıştı. Borcunu vaktinde ödeyemeyen Raksaphet borcunun tekrar düzene konulmasını istedi, ancak bu sefer karşı taraf çok fahiş bir ücret talep etti.

Verilen bilgilere göre Lopburi şehrinde ciftcili yapan 52 yaşındaki Sangwien Raksapet bayan, aldığı kredi borçları yüzünden Tayland başbakanı Prayut Chan-o-cha’nin ofisinin bulunduğu başbakanlık ofisine gelerek bir şikayet mektubu bıraktı.

Şikayet mektubunun kayıt işlemlerinin ardından aniden ‘bana neden yardım etmiyorsunuz’ diyerek çantasında bulunduğu benzini üstüne dökerek, kendisini ateşe verdi.

Olay yerinde hemen ilk müdahale edilen bayan hastaneye kaldırıldı. 52 yaşındaki Sangwien’in durumunun ağır olduğu açıklandı.