Taylı dev Türk şirketi satın alıyor!

Taylandlı dev polyester üreticisi Indorama Ventures PCL, Türkiye'deki Polyplex Reçineler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi satın alacağını açıkladı.

439

Taylandlı dev polyester üreticisi Indorama Ventures PCL, Türkiye’deki  Polyplex Reçineler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alacağını açıkladı.

Tayland’ın önde gelen polyester üreticisi Indorama Ventures PCL, dün yaptığı açıklamada Polyplex Europa Polyester Film’in iştiraki olan Türkiye’deki  Polyplex Reçineler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alacağını açıkladı.Söz konusu satın alma Indorama’nın yıllık plastik şişe üretiminde kullanılan PET üretim kapasitesini 130 bin tondan 383 bin tona çıkaracak.

STRATEJİK ERİŞİM NOKTASI OLACAK
Indorama Ventures PCL’nin Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su Aloke Lohia, satın alma kararına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Türkiye yükselen bir yıldız. Avrupa ve OECD’de hızlı gelişmekte olan piyasa olduğu da göz önüne bulundurulduğunda bizler için Güney Doğu Avrupa pazarına stratejik bir erişim noktası olacak” dedi.

‘İŞLEM YILIN İLK ÇEYREĞİNDE TAMAMLANIR’
İşlemin yılın ilk çeyreğinde tamamlanmasını beklediğini açıklayan şirket yetkilileri ise Türkiye’de PET için söz konusu talebin yılda yüzde 6 civarında büyüdüğüne işaret etti.